Díly a doplňky k modelům

Startovací rampy pro modely raket (ZIP, 112 kB) - stavíte-li retro sci-fi kosmidla ve stylu padesátých let, možná sháníte nějaké stylové stojánky. Tak tady jeden máte. Díly jsou barevné, měřítko tisku je potřeba vyzkoušet a nastavit podle rozměrů rakety, která má na stojánku stát.

Fotky (slepil a vyfotil Diderick A. den Bakker - díky):
sestavené rampy (dají se slepit i bez horní části) 1. ukázka použití 2. ukázka použití


Proudový motor Klimov VK-1 (ZIP, 96 kB) v měřítku 1:32. Jednoduchá jednostránková vystřihovánka slavného motoru z Migu patnáctky a pár dalších ruských tryskáčů. Vystřihovánka není vybarvená a obsahuje jenom základní díly viditelné na níže uvedeném schématickém průřezu, vyfocený exemplář je vybarvený a odetailovaný ručně.

malý náhled (kresleno bez spodní spalovací komory) Takhle nějak může dopadnout, když si s ním trochu pohrajete :-) pohled zezadu


Vylepšená kola (ZIP, 92 kB) a držáky náprav (ZIP, 44 kB) k Chriessovu autojeřábu LTM-1300 v měřítku 1:24. Nevybarveno, stejně jako zbytek vystřihovánky.

držák průřez kolem


Terénní kola (ZIP, 86 kB) o průměru 39 mm a šířce 22 mm s plastickými boky a traktorovitým vzorkem (vzorek i vyboulení se dají v případě potřeby vynechat). Nemají žádnou konkrétní předlohu - prostě jsem pár takových kol potřeboval, tak jsem si je nakreslil. Nevybarveno.

Po slepení, nabarvení a zaprášení dostanete zhruba tohle (barvu si samozřejmě můžete zvolit jakou chcete).


Terénní vzorek (ZIP, 116 kB) pro pneumatiky s průměrem 60 mm, šířkou běhounu 13 mm a plastickými boky. Vzorek tohohle typu se vyskytuje na různých nakladačích, válcích, náklaďácích a podobně.

takhle vypadá


Přídavné nádrže (ZIP, 28 kB) pro vesmírný výsadkový člun UD4L Cheyenne od Honzy Rükra. Instalují se místo zadních raketnic - viz foto. Vytvořil jsem je pro konverzi na hasičský speciál (proto v souboru najdete i pár součástek na vodní děla), ale dají se využít i jinak, třeba pro nějakou průzkumnou verzi s extra dlouhým doletem.

zmenšený náhled

Reklamy:
„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich