Jeep Willys MB

Další kousek z ábíčkovské série čs. vojenské techniky v měřítko 1:50, který jsem si zmenšil na 1:100.

U přívěsu pozor, v návodu je chybička: v kresbě i textu jsou prohozená čísla předního a zadního čela (2 a 3). Přívěs má být slepený tak, aby náprava byla kousek za prostředkem, ne před ním. Model na doprovodné fotce v časopise to má obráceně.

Nějaké záludnosti na jeepu? Snad jen to, že přední okraj krytu 5 po vytvarování nevytvoří přesnou rovinu, na kterou by měla přijít přepážka 4. Tu je proto lepší přilepit nejdřív za oba boky a pak dolepit tu prostřední chlopeň. Vůbec nevadí, že bude utopená - kapota 3 se klidně může šoupnout pod vzniklý přesah dílu 5. A celou kapotu je lepší lepit k přepážce 4 až poté, co k ní z druhé strany přilepíte předek kokpitu (díly 5 a 6). Taky pozor na držák kanystru, vyšel mi moc malý a kanystr se do něj nevešel. Ale možná za to může přílišná tloušťka papíru.

Úpravy a tuning? Závěsný háček přívěsu jsem vyrobil z drátku, který je prodloužený až to dé kostky na oji, protože jednoduchý čep by v tomhle měřítku nevydržel. "Vzduch" nad listovými péry šel samozřejmě pryč. Volant jsem chtěl odvzdušnit taky, ale nepovedlo se, takže jsem musel z drátku vyrobit nový. Trhačku drátů (taková ta traverza na předním nárazníku) jsem vypustil z estetických důvodů.

Zbytek je stavěný bez úprav a bez problémů. Kola jsou jako obvykle na smotaných proužcích a osičky z drátu, papírové distanční podložky nahradilo opatrné opatlání osy lepidlem. Retušováno fixami, odstíny zase celkem vyšly.

Zpět

Reklamy:
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat