Lamborghini Cheetah

Pamatujete na Stunts? Legendární závodní hra s vektorovou 3D grafikou, která plynule šlapala i na procesorech s výkonem v řádu desítek MHz. Díky editoru tratí se u ní dá vyblbnout hodně dlouho. Nejpomalejší auto ve hře je zrovna taky terénní Lambo:

Takže Abc Gama byla jasná volba. Vystřihovánku jsem si tradičně zmenšil z 1:43 na 1:100 a slepil v létě 2019, kdy papíroví modeláři z celé republiky slavili devadesátiny architekta Vyškovského.

Okna jsem zasklil, ale interiér je jenom vyčerněný, o sedačky jsem se nesnažil. Fólie do bočních oken byly vlepené ještě v placatém stavu, do předního a zadního až po sestavení karosérie. Osvědčilo se dílům 2 a 3 (boky prolisu v přední kapotě) nevystřihovat spodní chlopně a prolis mezi nimi nechat jen tak natupo zasunutý, jenom se pak musí trochu upravit přední přepážka 7, aby se tam vešla:

Jak vidíte, udělal jsem dvě chyby, které nedoporučuji opakovat. První bylo podlepení zadní korby čtverečkem čtvrtky, kvůli kterému jsem pak musel upravovat zadní přepážku a podběhy, aby se do sníženého prostoru vešly. Druhá je díl 4 - to je ten obdélníček úplně vepředu, horní třetina tvoří masku chladiče, prostřední podlážku pod navijákem a spodní má jít šikmo dolů na chlopně na dílu 8. Nepochopil jsem návod a tu spodní třetinu jsem nalepil přímo na rub prostřední, takže jsem potom vzniklou díru musel zazáplatovat kouskem nažloutlého papíru z dopisní obálky:

Kola jsou lepená klasicky na smotaný proužek, na drátěné osičky chycená chemoprénem a samozřejmě plně otočná. Pro vymezení správné polohy bylo nutné vyrobit podložky. Na navijáku je namotaný vlas, nitě jsou pro tohle měřítko moc tlusté. Osičku jsem vynechal, je slepený napevno. Vynechal jsem i ruby předních blatníků (díly 9 a 10), spodek stejně není vidět. Retušováno černou fixou, k té ruční kresbě a zebří kamufláži se docela hodí. Vnitřní přepážky 7 a 11 jsou podlepené čtvrtkou, podlaha 14 částečně taky. Prosím o minutu ticha za všechny nevinné chlopně, které musely během stavby zemřít :-).

Zpět

Reklamy: