Ostatní LKT

Stavby bez úprav, jednodušší modely, smetiště dějin a podobně - prostě všechno, co nestojí za samostatnou stránku.

Lunar roving vehicle

Měřítko 1:24, R. Vyškovský, abc. Lepí se bez problémů, jenom táhlo řízení přední nápravy mi nesedlo a musel jsem ho nahradit drátem. Ale možná to bylo mojí nepřesností. Hotový model vypadá hezky a má řadu pohyblivých dílů, ale na hraní moc není, snadno se poškodí.

Jediná moje úprava je potažení parabolické antény šedou punčochovinou, což můžu jedině doporučit, vypadá to líp než papír.

Grunau Baby 2b

O téhle vystřihovánce si pamatuji jenom to, že pochází z Německa a vytištěná byla na jednom listu A3. Měřítko vypadá na 1:33 nebo něco podobného.

Opatrně při tvarování křídel, náběžné hrany se rády lámou. Odtokovky jsem pro jistotu vyztužil kartonem, aby se nemohly zvlnit, ale kdyby se šetřilo lepidlem, neměl by být problém slepit je přímo. U trupu si dejte pozor, aby se kostra neprotlačila skrz potah.

Drobných úprav bylo celkem dost: nová venturka z kusu párátka a duté papírové trubičky místo původní placaté zjednodušeniny, dřevěná ostruha z párátka, páky a lanka řízení na křidélkách a směrovce, v kabině místo siluety pilota náznak sedadla a kniplu. Retušoval jsem žlutou temperou a černou a hnědou fixou. Kulatá okénka po stranách kabiny jsou zasklená blánou z herkulesu.

Boeing 1:737

Můj první experiment na téma extrémní miniaturizace. Trup je vypilovaný ze špejle, křídlo a ocasní plochy jsou papírové, motory a podvozek z malých dřevěných třísek. Barveno fixami a tužkou.

Zpět

Reklamy: