Lotus Super Seven

Vystřihovánku v měřítku 1:43 nakreslil R. Vyškovský a vydalo abc v rámci série Rally abc pod kódovým označením Éta, předlohou byl zřejmě angličák z poslední fotky. Celkem jednoduché autíčko, i s kompletním návodem se vešlo na jednu stránku.

Měřítko 1:43 mi připadalo málo kulaté, tak jsem si ho opět zmenšil na 1:100. Tištěno inkoustem na kanclpapír. Technologie stavby už byla víceméně tradiční: hodně chlopní šlo pryč, kola jsou lepena na smotané proužky, osičky z drátu od prskavky. Zadní náprava mi vyšla o fous mimo střed zakřivení blatníků, tak mi o ně teď drhne, ale tvar autíčka stejně žádné hraní a ježdění neumožňuje, tak je to jedno. Fixová retuš tentokrát moc nevyšla, ale sahat na inkoustem potištěné několikamilimetrové dílečky vodovkami jsem se bál.

Tuning samozřejmě musí být. Čelní sklo je zasklené tenkou fólií, řadicí páka je z drátku s obarvenou kapkou lepidla na konci. Obruč volantu je z měděného drátku namotaného na hřebík a přefiknutého skalpelem, tříramenná růžice z papíru a osa z dalšího drátu, vše slepeno vteřiňákem a nabarveno černou lihovkou.

Zpět

Reklamy:
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat