Různé vystřihovánky

Serenity - dopravní kosmická loď třídy Firefly ze stejnojmenného sci-fi seriálu. Devadesátistránkový model přes 80 cm dlouhý, měřítko kolem 1:72. Úroveň obtížnosti se pohybuje od středně pokročilé po totální masakr podle toho, jestli stavíte jednoduchou základní verzi nebo plnou "hardcore" variantu s interiéry, pohyblivými motory, otvíracími dveřmi, plastickými povrchy a elektrickým osvětlením. Ke stažení tu je:
Vystřihovánka - bílá verze 1 (ZIP, 3,1 MB) - formát PNG.
Vystřihovánka - bílá verze 2 (PDF, 1,3 MB) - vektorové PDF vytvořené z pracovního výkresu (hezčí čáry, ale může obsahovat chyby, které jsem opravoval už jenom v PNG). Vytvořil Dabeer - díky!
Na barevné verzi se pořád ještě pracuje. Snad už ji dotáhnu do konce co nejdřív.
Návod (ZIP, 842 kB) v češtině a angličtině.

Fotky budou, až model někdo slepí a vyfotí. Zatím se v sekci projekty můžete podívat aspoň na pracovní prototyp.

Raketoplán LS-7 tvoří příslušenství k lodím Firefly. Úroveň obtížnosti se pohybuje od snadné po středně pokročilou podle varianty, návod obsahuje i úvod pro úplné začátečníky. Vhodné jako rozcvička, než se pustíte do celé lodi. Ke stažení:
Vystřihovánka a návod (ZIP, 504 kB/18 MB)
Vystřihovánka - bílá verze (163 kB/3 MB, bez návodu).

Obrázky a fotky (barevný model slepil a vyfotil Sidewinder81777 - díky):
náhled na vystřihovánku (vidíte dvě A4 vedle sebe) vysunutá křídla... ...a zasunutá zespodu kokpit tohle je můj třetí zkušební prototyp, finální bílá verze se malinko liší totéž z jiného úhlu


Strážní robot Thor BMW 1944 (ZIP, 1525 kB/69 MB, beta) z komiksu Mars 44 měl původně vyjít v abc, ale tam slibně rozjetý komiks v půlce zrušili. Potom jako příloha knižního vydání, ale to taky padlo. Takže ho nakonec dostanete jenom tady, zato v plných 300 DPI a s bleděmodře stínovanými návodnými kresbami :-). Model je určen pro pokročilejší modeláře: obsahuje spoustu malých kulatých dílků, místy vyžaduje lepení natupo, dodatečné úpravy dílů a podobné hrůzy. V souboru najdete třístránkovou vystřihovánku a dvojjazyčný návod. Bílá verze ani vektorový výkres přiložené nejsou, ale v případě potřeby stačí říct a pošlu je.

Fotky (první obrázek namaloval Honza Jiříček, kreslíř komiksu):
předloha celkový pohled zepředu celkový pohled zezadu detail podkolenních pístů pravá ruka v jedné poloze... ...a v druhé detail kyčelních pístů

Finální barevnou verzi ještě nikdo neslepil, takže je to na vás. Určitě se pak pochlubte s fotkami ;-).


Orbit Jet XV-2 (ZIP, 479 kB/12 MB) - raketa ze seriálu Rocky Jones v měřítku okolo 1:200. Balík obsahuje barevnou i bílou verzi vystřihovánky v BMP, vektorový výkres DWG a jako obvykle dvojjazyčný návod.

Takhle nějak to vypadá hotové (slepil a vyfotil Diderick A. den Bakker - díky):
fotka sestavené rakety (modrobílá krychle vlevo dole má na výšku 5 cm)
(ta bílá věc v pozadí je nepovedený první prototyp)


3D hvězdná mapa (beta) - dioráma vesmíru v okolí patnácti světelných let od Slunce. Ke stažení:
Vystřihovánka a návod - česká verze (ZIP, 267 kB/8 MB)
Vystřihovánka a návod - anglická verze (ZIP, 287 kB/8 MB)

Fotky budou, až model slepím (zatím neproběhla ještě ani zkušební stavba).


Kamion Ford 9000 (ZIP, 786 kB/30 MB) v měřítku cca 1:86. Moje první vydaná vystřihovánka, v podstatě především tréningová záležitost. Záležet jsem si dal hlavně na bezproblémové slepitelnosti a podrobném návodu, shoda se skutečností byla až na druhém místě. Předlohou byl jakýsi reklamní angličák. Pokud byste měli zájem o zdrojové DWGčko, stačí napsat a pošlu vám ho.

Fotky:
první fáze totéž, ale vystínované můj první pokus o renderování (nic moc :-) )


Nákladní dvoukolák (ZIP, 183 kB) - miniaturní modýlek v měřítku 1:32 vytvořený podle reálné předlohy a určený spíše pokročilejším modelářům. V souboru najdete značně polotovarovitou vystřihovánku v BMP a DWG a návod kreslený i psaný.

Fotky (pozadí posledního snímku vyfotil Miroslav Zajíc - díky):

Mimochodem, tahle kára byla vytvořena v rámci srandasoutěže Armageddon Race v duchu hesla "přísně realistické zamyšlení nad možnostmi postapokalyptické osobní a nákladní dopravy v ČR" :-).


Závodní vozidlo pro Panzer Rally 2009 (ZIP, 64 kB) - zjednodušený prototyp v měřítku 1:100, bez textur, pouze obrysy. Stoprocentní vymyšlenina, žádnou předlohu nehledejte.

Místo fotek tu máme rovnou video:
kliknutím otevřete video v novém okně

Reklamy:
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde