Různé vystřihovánky

Stavědlo Vrbka

Vystřihovánka podle reálné předlohy vhodná jako doplněk do modelového kolejiště v měřítku H0 (1:87). Vyfocený model je doplněný o osvětlení, ozvučení, figurku výpravčího chroupajícího tatranku celou řadu dalších doplňků, které nejsou součástí vystřihovánky.

Betaverze (slepil z větší části Tomáš, pár kousků já):

Serenity

Dopravní kosmická loď třídy Firefly ze stejnojmenného sci-fi seriálu. Devadesátistránkový model přes 80 cm dlouhý, měřítko kolem 1:72. Úroveň obtížnosti se pohybuje od středně pokročilé po totální masakr podle toho, jestli stavíte jednoduchou základní verzi nebo plnou "hardcore" variantu s interiéry, pohyblivými motory, otvíracími dveřmi, plastickými povrchy a elektrickým osvětlením.

Zatím jediný kompletní exemplář slepil betatester Papa Oneal, fotky najdete na fóru Papermodelers.com. V sekci projekty se můžete podívat na můj pracovní prototyp.

Raketoplán LS-7

Standardní příslušenství k lodím Firefly. Úroveň obtížnosti se pohybuje od snadné po středně pokročilou podle zvolené varianty, návod obsahuje i úvod pro úplné začátečníky. Vhodné jako rozcvička, než se pustíte do celé lodi.

Plná verze bez úprav (slepil a vyfotil Sidewinder81777 - díky):

Zvětšený a upravený model (slepil tuner Mirek - díky):

Prototyp:

Thor BMW 1944

Strážní robot z komiksu Mars 44. Původně měl vyjít v abc, ale tam slibně rozjetý komiks v půlce zrušili. Potom jako příloha knižního vydání, ale to taky padlo. Takže ho nakonec dostanete jenom tady, zato v plných 300 DPI a s bleděmodře stínovanými návodnými kresbami :-). Model je určen pro pokročilejší modeláře: obsahuje spoustu malých kulatých dílků, místy vyžaduje lepení natupo, dodatečné úpravy dílů a podobné hrůzy.

Předloha (namaloval Honza Jiříček, kreslíř komiksu):

Vylepšená barevná verze (slepil a vyfotil Armorman - díky):

Prototyp:

Orbit Jet XV-2

Raketa ze seriálu Rocky Jones v měřítku okolo 1:200. Pilotní kabina je moje básnická licence, ve skutečnosti měla loď místo oken nástěnnou obrazovku (dlouho před Star Trekem).


Slepil a vyfotil Diderick A. den Bakker (díky!), bílá věc v pozadí je nepovedený první prototyp.

3D hvězdná mapa

Dioráma vesmíru v okolí patnácti světelných let od Slunce. Zatím beta, ještě ji nikdo neslepil.

Ford 9000

Kamion v měřítku cca 1:86, předlohou byl jakýsi reklamní angličák. Moje první vydaná vystřihovánka, v podstatě především tréningová záležitost. Záležet jsem si dal hlavně na bezproblémové slepitelnosti a podrobném návodu, shoda se skutečností byla až na druhém místě.

Dvoukolák

Miniaturní modýlek v měřítku 1:32 vytvořený podle reálné předlohy a určený spíše pokročilejším modelářům - je to spíš šablona než klasická vystřihovánka. Model se zúčastnil srandasoutěže Armageddon Race jako asi nejpravděpodobnější dopravní prostředek, který by v podmínkách postapokalyptické ČR mohl reálně fungovat.


Pozadí posledního snímku vyfotil Miroslav Zajíc - díky.

Závodní vozidlo pro Panzer Rally 2009

Další ptákovina: speciál pro nebezpečné závody na Marsu, s atomovým pohonem a oddělitelnou létající kabinou. Jde o zjednodušený prototyp v měřítku 1:100. Žádnou předlohu nehledejte.

Reklamy: