přívěs pro Škodu 125

Model vlastní konstrukce podle skutečné předlohy (viz poslední foto), měřítko 1:72. Autíčko je angličák od Abrexu, jeho předloha už odpočívá ve věčných šrotištích. Přívěs jezdí dodnes.

Většina dílů je ze čtvrtky. Korba je narýsovaná napůl od oka, napůl podle dodaného okótovaného náčrtku, a slepená natupo. Závěsy kol a všechny výztuhy, trubky, páčky a stojánky jsou taky z kousků čtvrtky, jediný nepapírový díl je drátěná osa kol. Oj tvoří dva nasvislo postavené a slepené proužky (vznikla tyč obdélníkového průřezu) a další proužek oblepený kolem dokola s nechanou mezerou na konci. Shora je tato dírka zaslepená kousíčkem kanclpapíru, do vzniklé dutiny zapadá tažná koule (resp. háček).

Kola jsou ze dvou vrstev tenčího kartonu. V jedné je dírka, ve druhé ne, takže jde dovnitř zasunout osa, ale neproleze až na druhou stranu.

Celý přívěs je natřený temperami a přestříkaný čirým akrylovým lakem Motip. Světla, odrazky a cedulky jsou namalované fixami na kanclpapíru a lepil jsem je až po lakování, aby se nerozpily.

Tažné zařízení na autíčku tvoří tenký drátek, za přední konec chemoprénem vlepený do prohlubně v podvozku (vybrání pro hlavičku šroubku, který drží karosérii).

Ještě chybí pár detailů jako SPZka, kabeláž na oji, oka na upevnění nákladu nebo díry v podlaze, ale bez toho se dá žít :-).

Zpět

Reklamy:
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat