Rozpracované projekty

Serenity

Téměř kultovní kosmická lodička ze sci-fi westernu Firefly. Modelů existuje překvapivě málo. Hotové plastové repliky a kovové klíčenky vyrábí firma Quantum Mechanix, která na to jako jediná má licenci. Plastovou stavebnici vytvořili nezávisle na sobě dva modeláři, ale ztroskotali na autorských právech, kvůli kterým nemohli svoje kity prodávat. První papírovou vystřihovánku nakreslil Jorge García Serrato a dal ji ke stažení na svoji stránku chihuahuadepapel.com. Jde o zelenkavě zbarvený model asi 50 cm velký, bohužel se spoustou nepřesností a chyb. Několik úprav na ní provedl Laz, dotvořil dvě další kamufláže a výsledek vystavil na stránce closertogod.net/Serenity. Ani jedna z těchto stránek se nedochovala, ale na síti přežila řada kopií - zkuste uvedená jména prohnat vyhledávačem a určitě nějakou najdete. Druhou vystřihovánku vytvořil Armorbimbo a najdete ji ve stahovací sekci na Papermodelers.com. Je větší (určená pro stolní válečné hry s 1" figurkami) a lépe tvarovaná a slepitelná, ale velmi zjednodušená, nevybarvená a bez detailů. No, a třetí papírák vyvíjím já. Aktuální stav: bílá verze je hotová, teď si hraju s barvami.

GC-706R Vulture

Nesoutěžní příspěvek do série meziplanetárních závoďáků Astro Racers. Jde o "sběrný vůz" sloužící k zachraňování pilotů a odklízení trosek po haváriích. Konstrukčně vychází z průmyslového raketoplánu GC-706 Beaver určeného pro odklízení vysloužilých družic z oběžných drah. Reálnou předlohu samozřejmě nehledejte, je to čistokrevná sci-fi :-).

Aktuální stav: závodní verze je hotová, zbývá vytvořit návod. Průmyslová verze potřebuje doladit textury. Obě čekají na odstavné koleji, Serenity má prioritu.

Co dál?

Těžko říct. Nápadů jsou mraky, času málo.

Reklamy: