Rozpracované projekty

Serenity

Téměř kultovní kosmická lodička ze sci-fi westernu Firefly. Modelů existuje překvapivě málo. Hotové plastové repliky a kovové klíčenky vyrábí firma Quantum Mechanix, která na to jako jediná má licenci. Plastovou stavebnici vytvořili nezávisle na sobě dva modeláři, ale ztroskotali na autorských právech, kvůli kterým nemohli svoje kity prodávat. První papírovou vystřihovánku nakreslil Jorge García Serrato a dal ji ke stažení na svoji stránku chihuahuadepapel.com. Jde o zelenkavě zbarvený model asi 50 cm velký, bohužel se spoustou nepřesností a chyb. Několik úprav na ní provedl Laz, dotvořil dvě další kamufláže a výsledek vystavil na stránce closertogod.net/Serenity. Ani jedna z těchto stránek se nedochovala, ale na síti přežila řada kopií - zkuste uvedená jména prohnat vyhledávačem a určitě nějakou najdete. Druhou vystřihovánku vytvořil Armorbimbo a najdete ji ve stahovací sekci na Papermodelers.com. Je větší (určená pro stolní válečné hry s 1" figurkami) a lépe tvarovaná a slepitelná, ale velmi zjednodušená, nevybarvená a bez detailů. No, a třetí papírák vyvíjím já. Aktuální stav: bílá verze je hotová, teď si hraju s barvami.

Fotky z vývoje:
motor v raném stádiu vývoje motor dokončený základ zádě porovnání s předlohou základ přídě a nákladního prostoru základ křídla a zavěšení motoru půlka raketoplánu raketoplán rozložený do 2D (zmenšený náhled) začíná vznikat kopule nad jídelnou kopule je hotová téměř finální tvar boků přední části trupu parkovací ramena pro raketoplán (tvarově se poněkud rozcházejí s předlohou, ale hlavně aby to fungovalo) vysunutá parkovací ramena (nakonec dopadla úplně jinak) základ zádě hlavní trysky a věž s manévrovacími tryskami hotové křídlo shora... ...a zdola, plus základ podvozku hotový podvozek gravitační rotor a základ mechanismu pro jeho otáčení kryt rotoru základ hlavní přechodové komory vrstvený povrch nákladního prostoru schůdky a lávky v nákladním prostoru základ interiéru jídelny předělaná horní část přídě malé nakouknutí na můstek (zatím nedodělaný) rotor kompresoru pro proudové motory (verze hardcore), asi bude potřebovat trošku upravit a jedeme - právě začal rozklad do plochy zkušební stavba jednodušší verze motoru plná verze a totéž zepředu obě verze raketového kormidla hlavní motor stabilizátor s plnou porcí povrchových detailů základ kokpitu a plná verze pohled z kabiny pokusně slepený nákladní prostor vrchní kopule přistávací ramena pro raketoplány ložiska gravitačního rotoru (s elektrickým pohonem) dokončená zkušební stavba trupu podvozek s podvozkem a solárními panely pohled do nákladního prostoru jídelna odkrytá konstrukce rozložení dílů na stránky (každý obdélníček je jedna A4)

GC-706R Vulture

Nesoutěžní příspěvek do série meziplanetárních závoďáků Astro Racers. Jde o "sběrný vůz" sloužící k zachraňování pilotů a odklízení trosek po haváriích. Konstrukčně vychází z průmyslového raketoplánu GC-706 Beaver určeného pro odklízení vysloužilých družic z oběžných drah. Reálnou předlohu samozřejmě nehledejte, je to čistokrevná sci-fi :-).

Aktuální stav: závodní verze je hotová, zbývá vytvořit návod. Průmyslová verze potřebuje doladit textury.

Co dál?

Těžko říct. Nápadů jsou mraky, času málo.

Reklamy:
„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain