Tatra 815 ŘOP 4x4 (Panzer rally 2008)

Ročník 2008 proslulé rally Paříž-Dakar byl zrušen, důvodem byla nebezpečná situace na trati. Modeláři "dakaristé" po úvodním bědování, že letos nebude co stavět, tento problém nakonec vyřešili po svém: kdyby se závodní speciály trochu opancéřovaly, tak by to snad šlo projet, ne? A tak byl vyhlášen první ročník Panzer Rally. Pravidla byla stručná: vaše vozidlo musí (alespoň teoreticky) odolat střelbě ze zbraní ráže minimálně 7.62 (kalašnikov) a zároveň být schopno (alespoň teoreticky) zdolat celou trasu závodu Paris-Dakar. Dále musí být opatřeno názvem nebo logem závodu a startovním číslem alespoň na dvou místech. Zbytek je na stavitelích a jejich představivosti. Vlastní závod probíhal formou veřejného hlasování. Přihlášených bylo mnoho (36), do cíle (tj. dokončení modelu) dorazila slabá polovina (14 plus dva tajně). Ale všichni jsme se dobře bavili a to je hlavní.

Svůj soutěžní vehikl jsem sestavil ze součástek posbíraných na vystřihovánkovém vrakovišti a z několika nově vyrobených kousků. Stavělo se v duchu seriálu Smetiště (Scrapheap challenge) z kanálu Discovery. Celá podrobná reportáž je na fóru, sem dávám jenom stručnou fotodokumentaci: