Lunar Reaver (Panzer rally 2009)

Druhý ročník recesistického závodu Panzer rally se konal na Marsu. Závodníci se tentokrát museli vyrovnat s nedostatkem vzduchu, drsným podnebím i hrozbou napadení nebezpečnými marťany. Účastníků bylo letos o něco méně než loni, ale nakonec jsme se na startu sešli alespoň tři.

Původně jsem měl v plánu monstrózní kosmovůz vytvořený speciálně pro tenhle závod, ale nakonec jsem kvůli nedostatku času musel sáhnout k nouzovému řešení: zrekvírovat jediné hotové vesmírné vozidlo, které jsem měl na skladě, dovybavit ho výkonnějším pohonem a několika nezbytnými doplňky, za řízení posadit nenáročného a neprůstřelného golema a doufat, že to nějak zvládne :-).

Základem je starý Lunar Rover z abc. Dostal nové nárazníky, světla, termoelektrický radioizotopový generátor pro dobíjení baterií, startovní čísla, vlaječky a reklamy, palubní lékárničku a nějaké další vybavení do kufrů pod sedačkami. Všechno bylo na vozidle přichyceno jenom dočasně (drátkem, žlutými papírky Post-it a bílým žužu Patafix), po roce jsem to zase odmontoval. Stavba probíhala stylem seriálu Bořiči mýtů (Mythbusters) z kanálu Discovery. Celý postup je zase na fóru, tady je stručný fotovýtah:

Zpět

Reklamy:
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich