OT-64A CAS-12

Relativně jednoduchá, ale efektní jednostránková vystřihovánka v měřítku 1:72 od PHMT. Dá se sehnat na stránkách káranských hasičů, kteří vlastní její předlohu. Můj exemplář se liší větším množstvím volitelných dílů (dveře a poklopy, nářadí a světla), pravděpodobně jde o nějaký prototyp, předělávku nebo autorský zkušební výtisk a vůbec netuším, kde jsem k němu přišel. Teď posloužil k rychlému zahnání modelářského absťáku.

Strop a podlahu korby jsem podlepil kartonem a vyplatilo se to. S podvozkem byla trochu potíž, protože se sečetlo několik nepřesností způsobených relativně tlustým papírem (asi 180 g/m2) a nevešel se mezi přední podběh a zadní čelo. Spravilo se to zastřihnutím a přilepením natupo, spáry v podběhu jsou naštěstí viditelné jenom z úzkého úhlu. Taky by nebylo špatné přemístit chlopně ze zadního čela na boky korby, aby šlo čelo přiklopit jako poslední a nemuselo se postupovat od konců k prostředku. Osmiboká věž na hřbetě vozidla má špatně nakreslený strop, poklop se ve skutečnosti otvírá do stran, jinak by se přes něj nedalo dosáhnout na stříkačku (otočit to nejde, protože osmiúhelník ani poklop není pravidelný). Ale co, jezdit v tom nebudu a vitrína snese všechno :-).

Většina doplňkových dílů není v návodné kresbě, tak jsem nejdřív chvíli improvizoval, potom jsem na síti našel pár fotek předlohy a po zjištění, co všechno mám špatně, jsem radši zavřel oči a doimprovizoval až do konce. Tuning: vyřezaný vzduch mezi lopatkami vrtulí, plastický žebřík na levém boku a lano na pravém, duté výfuky stočené z černého papíru a podstavec pod majákem. Zbytek bez úprav.

Zpět

Reklamy: