Statistiky a průzkumy

Prakticky od začátku visely na levé straně úvodní stránky dvě ankety. Je pomalu načase uzavřít je a zhodnotit výsledky.

Zjištění, že drtivá většina z nás (včetně mě) začínala na "déčkách", asi nikoho nepřekvapí: Abc dostalo víc hlasů než všechny ostatní možnosti dohromady. Svou roli úvodu do světa vystřihovánek plní i dnes, ale už na to není samo.

Druhá nejčastější odpověď byl Albatros. Vzhledem k tomu, kdy sešity Plastických vystřihovánek vycházely, můžeme usuzovat na poměrně významné zastoupení modelářů starších ročníků :-).

Na třetím místě jsem čekal spíš Betexu než PK Graphiku. Zajímavé.

Slovenský Elektrón+Zenit spolu se zbytkem českých vydavatelů skončil na posledních příčkách. Těžko říct, jestli Slováci také lepili ábíčkovánky, nebo jestli jich na tuhle stránku prostě chodí míň.

Poměrně velké číslo se ovšem nastřádalo u poslední, velmi neurčité odpovědi "něco z Polska". Odhaduji to spíš na větší procento návštěvníků z papírové velmoci na severu než na Čechy patlající v předškolním věku modely od GPM :-).

 

Z druhé ankety vyplývá, že typický modelář stráví lepením několik hodin za týden, čili asi tak jeden nebo dva večery. Od tohoto pomyslného středu spektrum na obě strany klesá celkem podle očekávání, až na překvapivě velké procento lepičů, které to opravdu chytlo :-).

 

Reklamy: