Ostatní vozidla

Modely starší nebo natolik jednoduché, že nestojí za samostatné stránky.

Miniboxy 1:100

Na těchhle roztomilých krabičkách ve tvaru autíček jsem se kdysi naučil základy modelařiny. Tedy kromě toho Macka nalevo, toho jsem si slípnul až nedávno jako opožděné splnění jednoho dětského snu :-).

Kenworth W-900

Vystřihovánku v měřítku 1:32 nakreslil a vydal Imrich Šikora. Sešit obsahuje i dvoupatrový návěs na přepravu aut, ale ten už jsem nedokončil. Tisk je černo-šedo-modro-bílý na kladívkové čtvrtce, žluté a červené díly (světla a SPZ) jsou na poslední, barevné stránce. Kapota motoru je odklápěcí, ale motor je tvořen jenom šedou krychlí a chladičem. Z dnešního hlediska tahač moc detailů neobsahuje, ale tenkrát to byl můj nej. Každopádně kdyby si s vystřihovánkou někdo pořádně pohrál, mohl by z ní postavit parádní model. Vyfocený model už neexistuje, byl recyklován do nové podoby.

Divokej Žigul

Minibox v měřítku 1:160, který jsem předělal z kombíku na kabriolet. Čelní sklo je zasklené fólií, uvnitř je kompletní interiér (v rámci možností). Byl to můj první experiment s miniaturními měřítky.

Ford Tyrell

Druhá formule pana Vyškovského, dnes víceméně sběratelský kousek. 1:24, abc. Stavba bez jakýchkoli úprav.

Omnibus Laurin & Klement

Historický modýlek od pana Müllera slepený bez jakýchkoli úprav za dva krátké večery za účelem zahnání akutních modelářských abstinenčních příznaků. Vyšlo to v abc, měřítko netuším. Vystřihovánka obsahuje i náznak interiéru (podlaha, stěny a lavice pro cestující), takže by jí určitě prospěla průhledná okénka, o plastickém ztvárnění loukotí nemluvě. Ale to už by bylo moc práce.

Zpět

Reklamy: