Ostatní vozidla

Modely starší nebo natolik jednoduché, že nestojí za samostatné stránky.

Kenworth W-900

Vystřihovánku v měřítku 1:32 nakreslil a vydal Imrich Šikora. Sešit obsahuje i dvoupatrový návěs na přepravu aut, ale ten už jsem nedokončil. Tisk je černo-šedo-modro-bílý na kladívkové čtvrtce, žluté a červené díly (světla a SPZ) jsou na poslední, barevné stránce. Kapota motoru je odklápěcí, ale motor je tvořen jenom šedou krychlí a chladičem. Z dnešního hlediska tahač moc detailů neobsahuje, ale tenkrát to byl můj nej. Každopádně kdyby si s vystřihovánkou někdo pořádně pohrál, mohl by z ní postavit parádní model. Vyfocený model už neexistuje, byl recyklován do nové podoby.

Divokej Žigul

Minibox v měřítku 1:160, který jsem předělal z kombíku na kabriolet. Čelní sklo je zasklené fólií, uvnitř je kompletní interiér (v rámci možností). Byl to můj první experiment s miniaturními měřítky.

Ford Tyrell

Druhá formule pana Vyškovského, dnes víceméně sběratelský kousek. 1:24, abc. Stavba bez jakýchkoli úprav.

Omnibus Laurin & Klement

Historický modýlek od pana Müllera slepený bez jakýchkoli úprav za dva krátké večery za účelem zahnání akutních modelářských abstinenčních příznaků. Vyšlo to v abc, měřítko netuším. Vystřihovánka obsahuje i náznak interiéru (podlaha, stěny a lavice pro cestující), takže by jí určitě prospěla průhledná okénka, o plastickém ztvárnění loukotí nemluvě. Ale to už by bylo moc práce.

Zpět

Reklamy:
„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde